RAJD MAZOWIECKI
autor: Tomek Filipiak
zdjęć: 21


RAJD MAZOWIECKI
autor: HRT
zdjęć: 9

RAJD MAZOWIECKI
autor: Jacek Mazur
zdjęć: 18

Pozostałe wiadomości:

WIELKIE OTWARCIE HULAKULA W NOWEJ LOKALIZACJI... (05.11.2016)
ZAPRASZAMY NA RAJDOWE IMPREZY... (video) (14.05.2013)
WRC... (04.01.2013)
SEZON 2012... (26.04.2012)
WESOŁYCH ŚWIĄT... (06.04.2012)
SEZON 2011 - ZAKOŃCZONY... (20.12.2011)
OKAZJA!!! KUP KULTOWĄ KULKĘ... (19.08.2011)
BUDŻET SIĘ NIE ZAPIĄŁ... (26.07.2011)
HRT OPUSZCZA KARKONOSKI... (06.06.2011)
WRC PO MAZOWIECKIM... (27.05.2011)
Archiwum wiadomości...

Ostatnie video:Więcej z działu Video »

Piszą o nas:

WRC - NR 136
04.01.2013


Więcej z działu Prasa »


Rajd Polski - FIA WRC
start 26.6.2014, Mikołajki

Zakończony
 
za 0 dni


Najnowsze wiadomości:

Rajd Subaru Rally Polska (15.09.2007 15:22)
Wróciliśmy z najciekawszego rajdu.

Załoga Kwaśnik/Buś w ubiegłą sobotę wystartowała w organizowanym w Krakowie rajdzie Subaru Poland Rally. Rajd trudny, techniczny, wymagający, tak zapowiadali bardziej doświadczeni zawodnicy.

Zespół Kwaśnik Rally Team wreszcie mógł wystartować samochodem wyposażonym w nowy silnik, który miał dać szansę na nawiązanie walki z czołówką. Była to wielka niewiadoma ponieważ ostatnie prace z tym związane zostały zakończone dosłownie w ostatniej chwili i wyruszyliśmy na podbój krakowskich tras. Od samego początku rajd był pełen niespodzianek oraz nie oczekiwanych zwrotów akcji. Zaczęło się od silnego ataku kolki nerkowej, która dopadła kierowce co o mało nie umożliwiło startu w zawodach. Z pomocą zespołu oraz medycyny udało się zapanować nad dość dotkliwym bólem. Następną niespodzianką była pogoda, która od dłuższego czasu zapowiadała się na słoneczną a w dzień rajdu zmieniła się w notoryczną ulewę. Było to dla nas dużym utrudnienie ponieważ nasze zapasy serwisowe nie były wyposażone w żadnej profesjonalnej opony na takie warunki. W sobotni poranek z drżeniem rąk wystartowaliśmy na seryjnej oponie. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę ponieważ opona spisywała się świetnie w panujących na trasach warunkach. Nowy silnik, trafione opony na efekty nie było trzeba długo czekać bo już od drugiego odcinka udało się nam wskoczyć na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Zjeżdżając do pierwszego serwisu mieliśmy bardzo dobre nastoje ponieważ nasz samochód sprawował się bardzo dobrze i czekał go tylko rutynowy przegląd oraz tankowanie, a zajmowane trzecie miejsce w generalce było powyżej naszych oczekiwań. Druga pętla rajdu ze względu na pogorszenie warunków na drodze stała się dużo bardziej nie przewidywalna i niebezpieczna. Chcą utrzymać tempo z pierwszych przejazdów, trzeba było bardziej ryzykować. Niestety na drugim odcinku drugiej pętli na jednym z śliskich czwórkowych zakrętów za bardzo pozwoliliśmy naszej rajdówce odjechać tyłem, który ślizgając się po trawiastym poboczu pechowo natrafił na betonowy przepust!!! To spotkanie trzeciego stopnia naszego tylnego koła z dość twardą przeszkodą uniemożliwiło nam dalsze kontynuowanie jazdy. Szkoda, bo walka była fantastyczna ale takie są rajdy. Mamy nadzieję, że doświadczenie przywiezione z Krakowa zaowocuję w następnych startach.

Podsumowując nasz występ w Subaru Rally Poland 2006, jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu poznania bardzo ciekawych tras, które bardzo mi odpowiadały i faktu wspaniałej rywalizacji, którą udało się nam nawiązać na bardzo technicznych i wymagających trasach. Jeżeli uda się nam reanimować naszą rajdówkę, zapraszamy wszystkich na kibicowanie naszej załogi na następnym rajdzie.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają, jeździmy dla Was!Start załogi Kwaśnik/Buś w Subaru Rally Poland był możliwy z pomocą firm: Auto Sim, Piekarnia Chlebuś, Alwar, Rowiński-Wajdemajer, Chip Service zaś od strony medialnej pomogli nam: Echo Dnia, Pasmo oraz Punkt.
 


AKTUALNOŚCI ZESPÓŁ MULTIMEDIA KALENDARZ SPONSORZY GADŻETY LINKI
Archiwum Marek Kwaśnik
Samochody
Galerie
Video
Kontakt
copyright 2009 | jesteś gościem | rallyart.pl 2009 | 3D - W. Danaj |